--------------
FOTO HISTORIE
1982/1
1982/2
1982/3
1983/1
1983/2
1983/3
--------------
20 LET MALVASU
Je to až neuvěřitelné, ale letos je tomu dvacet let, co se na chodbě průmyslové školy a v prostorách posilovny legendární tělocvičny Kotva spolu dali dohromady zakládající členové skupiny Malvas. Byli to tehdy Pepík Buben, Dezider Kalocsai, Slávek Holý, Venca Černohous a Jarda Tomášek. Začalo se zkoušet, nejdříve na svobodárně Elite, později v ZK ROH Elite.....
Začala se odvíjet historie Malvasu. Tímto hudebním tělesem prošla řada vynikajících hudebníků. Malvas účinkoval na řadě country bálů, slavností, ale i soukromých akcí, jako svatby, narozeniny apod. K nezapomenutelným patří i řada posezení s kamarády v hospůdkách či u táborového ohně. Malvas účinkoval i v zahraničí. Ke kurióznímu vystoupení došlo, když Malvas hrál na vystoupení ke sjednocení Německa, kdy odjížděl do NDR a vracel se stejnou celnicí po půlnoci již ze Spolkové republiky Německo.
K tomuto dvacátému výročí připravuje Malvas na rekreačním rybníku ve spolupráci s kulturní komisí dne 9. září lidovou slavnost, na které vystoupí několik hudebních a tanečních souborů. Začátek je v 10 hodin dopoledne a předpokládaný konec kolem 20. hodiny. Hudba je country a tak můžeme uklidnit ty, kterým ještě hučí v hlavě po akci Svět nerezové oceli, že tentokrát to nebude tak hlasité. Během akce je zajištěno občerstvení a stánkový prodej. A na závěr to nejdůležitější - vstup zdarma jako dar Malvasu svým příznivcům a všem, kteří přijdou.
--------------
MALVAS v první letní den
U příležitosti Evropského svátku hudby se zároveň v rámci Varnsdorfského kulturního léta konal 21. června 2000, tedy v první letní a zároveň mimořádně horký den, koncert, jehož interpretem byla hudební skupina Malvas. Tropické vedro bylo paralyzováno příjemným chládkem muzejního atria, v němž předvedla své umění výše jmenovaná pětice varnsdorfských občanů v čele s jejich starostou Jaroslavem Tomáškem, jenž se také úspěšně zhostil i průvodního slova. Zazněly písně country vedle písní trampských, při některých předvedly své umění i "Malvasačky", mladé baletky, které doplnily vjemy sluchové ušlechtilým pohybem s chutí zatančeným.
A nejen to - vedle dojmů uměleckých, tanečních i hudebních získali posluchači koncertu také vědomosti vlastivědné: v místech zmíněné umělecké produkce varnsdorfských ochotníků se při své návštěvě ve Varnsdorfu pohyboval i prezident republiky Václav Havel. Ostatní města nám mohou závidět zpívajícího starostu.
--------------
30.08.2005
Country na Modrých kamenech
Naše místní country skupina oslavila 25. výročí svého působení. Skupina Malvas oslavila 25. narozeniny, které zároveň spojila s nultým ročníkem přehlídky kapel oblíbeného hudebního žánru. Ke gratulacím se připojili hudební hosté a gratulanti. Pro nemístní jen připojujeme, že město Varnsdorf je postaveno na "modrém kameni" (znělci), které dle pověsti chrání město před všemi přírodními i lidskými katastrofami.
--------------